MAXtvPrvaLiga

3:1 U KOPRIVNICI

Evo kako je Rijeka spustila na zemlju 'farmaceute'

Objavljeno 16.09.2012 22:23 / D.K.

U posljednjoj utakmici osmog kola MAXtv Prve lige Rijeka je na gostovanju u Koprivnici pobijedili Slaven Belupo 3:1.

Koprivnički Slaven Belupo je imao priliku popeti se na prvo mjesto na ljestvici, no za tako nešto im je trebala pobjeda nad, sad već zahuktalom Rijekom. Da li pritisak imperativa ili nešto drugo, no 'farmaceuti' su protiv Rijeke u prvom poluvremenu bili neprepoznatljivi.

Nakon uvodnih ispitivanja snaga, Rijeka je zagospodarila terenom te je već u 17. minuti povela poslije krasne akcije i ubačaja Čuline koji je pronašao Cesarca a ovaj u svom debiju za momčad s Kantride postiže pogodak, da bi do kraja prvog dijela Rijeka preko Benka u 45. minuti povisila vodstvo na 2:0.

I dok su 'farmaceuti' u prvom dijelu bili neprepoznatljivi u drugom kao da je izašla neka druga momčad. Na krilima starog dobrog genijalca Davora Vugrinca Slaven je letio terenom i pritiskao riječku obranu. Već u 50. minuti najbolji strijelac HNL-a svih vremena krasnim je udarcem iz slobodnog udarca smanjio vodstvo Rijeke, što je dalo dodatni stimulans domaćinima.

Rijeka se je odlučila braniti rezultat, dok su 'farmaceuti' sve karte bacili na napad. Kako je vrijeme odmicalo tako su jenjavali i njihovi napadi, da bi u sučevoj nadoknadi Močinić golom potvrdio pobjedu gostiju iz Rijeke.

Slaven Belupo je ovim porazom izgubio priliku da barem neko vrijeme zasjedne na vrh prvoligaške tablice.